İbrahim Taşkın

İbrahim Taşkın, 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

İstanbul Barosu’na üye olan İbrahim Taşkın, kariyerine 1989 yılında serbest avukat olarak başladı ve 2019 yılı itibariyle “Meslekte 30’uncu Yılını Tamamlayan Hukukçular” arasına girdi. 1990 yılının başından itibaren akademik çalışmalarda bulunan Taşkın, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki Florya Polis Eğitim Merkezi’nde Anayasa Hukuku, Ceza Hukuku, Ceza Usul Hukuku, Disiplin Hukuku ve Polis Meslek Mevzuatı üzerine dört yıl boyunca dersler verdi. İş hayatında edindiği tecrübelerin yanı sıra, 1996-2004 yılları arasında siyasetin çeşitli kademelerinde üst düzey görevler aldı.

Hukuk ve akademik kariyerine ek olarak sivil toplum kuruluşlarına da önem veren Taşkın, birçok STK’da Kurucu ve Yönetici olarak yer aldı. Kurucu olduğu vakıflar ve dernekler arasında; “Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı”, “Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı” ve “İlim Yayma Vakfı” ile birlikte “Ülker Mensupları Derneği” bulunuyor.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu üyeliğinin yanı sıra birçok gurup şirketinde Yönetim Kurulu Üyeliği de bulunan İbrahim Taşkın, İstanbul Sanayi Odası Meclis üyesi, TOBB delegesi ve MÜSİAD üyesidir.

2004 yılından itibaren Yıldız Holding’de sırasıyla Hukuk Müşavirliği, Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü ve 2016 yılından itibaren de Global Hukuk İşleri Başkanlığı görevlerini yürüten Taşkın, bu görevinin yanı sıra Global kurullar olan; Etik ve Onur Kurulu, Gıda Güvenliği Kurulu, Regülasyon ve Kurumsal İşlemler Başkanlıklarını da sürdürüyor. İbrahim Taşkın, aynı zamanda Yıldız Holding’in kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve üniversitelerle ilişkilerinin koordinasyonundan da sorumlu. İngilizce bilen Taşkın, evli ve 4 çocuk babasıdır.