Ekibimiz
Taşkın & Şimşek, dinamik ve araştırmacı insan kaynağına sahiptir. Yetkin avukatları ve uzman akademik danışmanları ile istikrarlı hizmet sunmaktadır.

0

Kurucu Ortak

İbrahim Taşkın

 

1965 yılında Trabzon’da doğan İbrahim Taşkın ilkokulu Artvin’de, ortaokul ve lise öğrenimini de İstanbul’da tamamlamıştır. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1989 yılından itibaren İstanbul Barosu’na Serbest Avukat olarak kayıtlıdır. 1990 yılından itibaren 4 yıl süre ile Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Florya Polis Eğitim Merkezi’nde öğretim görevlisi olarak, Anayasa Hukuku, Ceza Hukuku, Ceza Muhakemeleri Hukuku, Polis Meslek Mevzuatı konularında ders vermiştir.

1996-2004 yılları arasında serbest avukatlığın yanı sıra çeşitli görevler içerecek şekilde siyasi faaliyetler ile uğraşmıştır. 2004 yılından itibaren ülke ekonomisinin lokomotifi pozisyonunda yer alan şirket ve şirketler grubunun Hukuk İşlerinden sorumludur ve “Global Hukuk İşleri Başkanı” ünvanına sahiptir. Bahsi geçen şirketler grubunda yer alan bir çok şirkette yönetim kurulu üyesi olarak halen görevli olup, çeşitli dernek ve vakıflarda kurucu, yönetici ve/veya üye olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, bağlı şirketlerdeki sorumluluklarının yanı sıra, bahsi geçen şirkette “Onur Kurulu Başkanı”, “Gıda Güvenliği ve Savunması Kurulu Başkanı” ve “Global Hukuk İşleri Başkanı” olarak görev yapmaktadır. Evli ve dört çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

Kurucu Ortak

Halil Şimşek

 

Meslek hayatının başından bu yana ülkemizin önde gelen holding şirketlerine ve farklı sektörlerdeki yerli ve yabancı şirketlere danışmanlık hizmeti vermektedir. Bazı grup ve şirketlerin hukuk departmanlarının kurulması ve yönetilmesinde de görev almıştır.

Halil Şimşek, yoğun geçen 20 yılı aşkın meslek hayatında, temel hukuk dallarında geniş bir birikim edinme imkânı bulmuştur. Spesifik olarak; eğitim, perakende, mağazacılık, alışveriş merkezi, marina, basım yayın, bilişim, gıda, tekstil, girişim sermayesi, güvenlik ve diğer hizmet sektörleriyle yakın ilgilidir.

Dava ve uyuşmazlıkların analizi, strateji geliştirme, sözleşme müzakeresi ve yönetiminde uzmanlaşmıştır.

Eğitim

İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, 1996

Profesyonel Üyelikler

İstanbul Barosu, 1998

Avukat

Arif Sezgin

 

Arif Sezgin ülkemizde adından sıkça söz ettiren ve indirimli market sektörünün lider şirketlerinden birine ülke çapında faaliyet gösterdiği operasyonlarının yürütülmesi konusunda hukuki danışmanlık vermekte ve süreçlerinin yönetilmesine destek sağlamaktadır. Gösterdiği faaliyet gereği hukukun pek çok alanını ilgilendiren ihtilafların çözümünde destek veren Arif Sezgin, ofisimiz yabancı müvekkillerine ve yurt dışı bağlantılı ihtilafları konusunda destek vermektedir. 

Eğitim

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi, 2001

New York Üniversitesi, Uluslararası Ticaret Hukuku, New York, ABD, 2010

İstanbul Üniversitesi, Arabuluculuk eğitimi, 2017

Yabancı Dil

İngilizce

Profesyonel Üyelikler

İstanbul Barosu, 2003

Arabuluculuk Daire Başkanlığı, 2017

Avukat

Perihan Yazan

 

Perihan Yazan meslek hayatı boyunca gayrimenkul – inşaat, enerji, tekstil, tekstil makineleri,matbaa, sanayi, perakende mağazacılık, eğitim-öğretim, sigorta gibi muhtelif sektörlerde faaliyet gösteren şirket ve kurumlara ticari ve hukuki davalarının takibi ile hukuki danışmanlık hizmeti alanında faaliyette bulunmuş olup, basım-yayın, üretim ve tekstil alanlarında faaliyet gösteren müvekkil şirketlerimize ticaret ve şirketler hukuku, iş hukuku, sözleşme hukuku, gayrimenkul hukuku, idare hukuku, hukuki anlaşmazlıklar ve davalar alanlarında danışmanlık vermektedir.

Eğitim
İstanbul Üniversitesi, 2002, Hukuk Fakültesi

Yabancı Dil
İngilizce

Profesyonel Üyelikler
İstanbul Barosu – 2002

Avukat

Belgin Durgut Alper

 

Belgin Durgut Alper, gayrimenkul – inşaat, enerji, tekstil, sanayi, perakende mağazacılık, eğitim-öğretim, basın – yayıncılık gibi muhtelif sektörlerde faaliyet gösteren şirket ve kurumlara ticari ve hukuki davalarının takibi ile hukuki danışmanlık hizmeti vermiştir. Kendisi; eğitim-öğretim, üretim ve tekstil sektörlerinde faaliyet gösteren müvekkil şirketlerimize ticaret hukuku, sözleşmeler hukuku, idare hukuku, iş ve sosyal güvenlik hukuku alanında hizmet vermektedir.

Eğitim

Marmara Üniversitesi, 2008, Hukuk Fakültesi

Yabancı Dil

İngilizce

Profesyonel Üyelikler

İstanbul Barosu – 2009

Avukat

Dilşad Algan

Dilşad Algan, uluslararası lojistik/kara ve deniz taşımacılığı alanlarında faaliyet gösteren şirketlere, ticaret hukuku, iş hukuku ve hukuki uyuşmazlıklar ve davalar sektörlerinde hizmet vermiştir. Alışveriş merkezleri, deniz turizmi ve marina operasyonları ile mağazacılık sektöründe faaliyet gösteren müvekkil şirketlere hukukun bir çok alanında hukuki danışmanlık vermekte ve perakende hukuku ile ilgilenmektedir.

Eğitim

İstanbul Üniversitesi, 2010, Hukuk Fakültesi

Yabancı Dil

İngilizce

Profesyonel Üyelikler

İstanbul Barosu, 2011

Avukat

Sakine Çelikkol

 

Sakine Çelikkol perakende ve mağazacılık alanlarında faaliyet gösteren müvekkil şirketlerimize özel hukuk sözleşmelerinin mevzuat değişikliklerine uyarlanması konusunda verdiği danışmanlık ile birlikte Gayrimenkul Hukuku, Tüketici Hukuku, İş Hukuku ve Hukuki Anlaşmazlıklar ile Davalar alanlarında hukuki danışmanlık vermektedir.

Eğitim

Akdeniz Üniversitesi, 2004, Hukuk Fakültesi

Yabancı Dil

İngilizce

Profesyonel Üyelikler

İstanbul Barosu, 2014

Avukat

Ahmet Burak Taşkın

 

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezuniyetini takiben New York, ABD merkezli uluslararası bir hukuk ofisinde bir seneyi aşkın süreliğine staj yapmış ve bir çok uluslararası nitelik taşıyan projede yer almıştır. Staj dönemi boyunca Anglo-Amerikan Hukuku işleyişi üzerine araştırmalar yapmış ve Amerika’da operasyonu bulunan Türk şirketlerine verilecek danışmanlık hizmetlerinde temeli karşılaştırmalı hukuk olmak üzere bir çok hukuki uyuşmazlık ve sözleşme süreçlerinde destek vermiştir. Ahmet Burak Taşkın 2017 yılında ofisimize katılmış ve ticaret hukuku, fikri mülkiyet hukuku ve hukuki uyuşmazlıklar ve davalar alanında müvekkil şirketlerimize destek vermektedir. 

Eğitim

İstanbul Üniversitesi, 2015, Hukuk Fakültesi

Yabancı Dil

İngilizce

Profesyonel Üyelikler

İstanbul Barosu, 2018

Avukat

Samet Erkul

 

Samet Erkul müvekkillerimize Ticaret ve Şirketler Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, İcra ve İflas Hukuku ilişkilerinden kaynaklanan hukuki anlaşmazlıklar ile davalar alanlarında hukuki danışmanlık vermektedir.

Eğitim

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi (2013)

İstanbul Üniversitesi, Arabuluculuk Eğitimi, 2019

İstanbul Barosu CMK Eğitimi, 2019

İstanbul Üniversitesi, Konkordato Komiserliği Eğitimi, 2020

Yabancı Dil

İngilizce

Profesyonel Üyelikler

İstanbul Barosu, 2014

Young İSTAC, 2016 (İstanbul Tahkim Merkezi)

Arabuluculuk Daire Başkanlığı, 2020

Bilirkişilik Daire Başkanlığı – Konkordato Komiserliği, 2020

Avukat

Nurten Görgülü Aydın

 

Nurten GÖRGÜLÜ AYGÜN, perakende, mağazacılık, gıda ve lojistik sektöründe faaliyet gösteren müvekkillerimize İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Ticaret ve Şirketler Hukuku, İdare Hukukunu ağırlıklı olarak ilgilendirmek üzere bir çok iş süreçlerinde destek vermektedir.

Eğitim
Dokuz Eylül Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, 2013

Yabancı Dil

İngilizce

Profesyonel Üyelikler

İstanbul Barosu, 2013

Avukat

Nazmiye Akyıldız

 

Nazmiye Akyıldız perakende ve mağazacılık alanlarında faaliyet gösteren müvekkil şirketlerimize Tüketici Hukuku, İş Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Hukuki Anlaşmazlıklar ve Davalar alanlarında hukuki danışmanlık vermektedir.

Eğitim

Maltepe Üniversitesi, 2012, Hukuk Fakültesi

Yabancı Dil

İngilizce

Profesyonel Üyelikler

İstanbul Barosu, 2014

Avukat

Sinem Boduroğlu

 

Sinem Boduroğlu perakende ve mağazacılık alanlarında faaliyet gösteren müvekkil şirketlerimize Ticaret ve Şirketler Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Tüketici Hukuku, franchise ilişkilerinden kaynaklanan hukuki uyuşmazlıkların yürütülmesi konusunda ve hukuki anlaşmazlıklar ile davalar alanlarında hukuki danışmanlık vermektedir.

Eğitim

İstanbul Üniversitesi, 2013, Hukuk Fakültesi 

Yabancı Dil

İngilizce

Profesyonel Üyelikler

İstanbul Barosu, 2014

Avukat

Merve Aydın

 

Merve Aydın, eğitim alanına ilişkin olarak birçok yerli veya yabancı kuruluş dâhilinde müvekkillerimizin hukuki ihtiyaçlarına yönelik danışmanlık hizmeti sunmakla birlikte, Ticaret Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, İdare Hukuku ve İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanlarında ağırlıklı olmak üzere bir çok hukuki alanda destek vermektedir.

Eğitim

Fatih Üniversitesi Hukuk Fakültesi, 2015

Fatih Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 2015 (Onur Derecesi)

Yabancı Dil

İngilizce 

Profesyonel Üyelikler

İstanbul Barosu – 2016

Avukat

Fatmanur Erten

 

Fatmanur Erten müvekkillerimize Ticaret ve Şirketler Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, İcra ve İflas Hukuku ilişkilerinden kaynaklanan hukuki anlaşmazlıklar ile davalar alanlarında hukuki danışmanlık vermektedir.

Eğitim

Fatih Üniversitesi, 2015, Hukuk Fakültesi (Tam burslu)

Fatih Üniversitesi, 2015 Fen Edebiyat Fakültesi – Felsefe (Çift Ana dal)

Yabancı Dil

İngilizce

Profesyonel Üyelikler

İstanbul Barosu, 2016

Avukat

Tuğçe Gül

 

Tuğçe Gül perakende ve mağazacılık alanlarında faaliyet gösteren müvekkil şirketlerimize İdare hukuku, Ceza hukuku, Tüketici hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku ve Hukuki Anlaşmazlıklar ile Davalar alanlarında hukuki danışmanlık vermektedir.

Eğitim

İstanbul Üniversitesi, 2015, Hukuk Fakültesi 

Yabancı Dil

İngilizce

Profesyonel Üyelikler

İstanbul Barosu, 2016

Avukat

Tuğçe Nimet Sağıroğlu

 

Tuğçe Nimet Sağıroğlu perakende ve mağazacılık alanlarında faaliyet gösteren müvekkil şirketlerimize Tüketici Hukuku, İş Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Hukuki Anlaşmazlıklar ve Davalar alanlarında hukuki danışmanlık vermektedir.

Eğitim

Marmara Üniversitesi, 2014, Hukuk Fakültesi

Yabancı Dil

İngilizce

Profesyonel Üyelikler

İstanbul Barosu, 2015

Avukat

Şeyma Ses

Şeyma Ses perakende ve mağazacılık alanlarında faaliyet gösteren müvekkil şirketlerimize Tüketici Hukuku, İş Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Hukuki Anlaşmazlıklar ve Davalar alanlarında hukuki danışmanlık vermektedir.

Eğitim

İstanbul Üniversitesi, 2017, Hukuk Fakültesi

Yabancı Dil

İngilizce

Profesyonel Üyelikler

İstanbul Barosu, 2018

Avukat

Burak Karagöz

Burak Karagöz müvekkillerimize Ticaret ve Şirketler Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, İcra ve İflas Hukuku ilişkilerinden kaynaklanan hukuki anlaşmazlıklar ile davalar alanlarında hukuki danışmanlık vermektedir.

Eğitim

Marmara Üniversitesi, 2017, Hukuk Fakültesi

Yabancı Dil

İngilizce

Profesyonel Üyelikler

İstanbul Barosu, 2018

Avukat

Esra Ünver

Esra Ünver bir çok alanda faaliyet gösteren müvekkil şirketlerimize Ticaret ve Şirketler Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, İcra ve İflas Hukuku ilişkilerinden kaynaklanan hukuki anlaşmazlıklar ile davalar alanlarında hukuki danışmanlık vermektedir.

Eğitim

İstanbul Şehir Üniversitesi, 2017, Hukuk Fakültesi

Yabancı Dil

İngilizce

Profesyonel Üyelikler

İstanbul Barosu, 2019

Avukat

Muhammet Raşit Özdemir

Muhammet Raşit Özdemir perakende ve mağazacılık alanlarında faaliyet gösteren müvekkil şirketlerimize Ticaret Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku ve Tüketici Hukuku ilişkilerinden kaynaklanan hukuki uyuşmazlıkların yürütülmesi konusunda ve hukuki anlaşmazlıklar ile davalar alanlarında hukuki danışmanlık vermektedir.

Eğitim

İstanbul Üniversitesi, 2017, Hukuk Fakültesi

Yabancı Dil

İngilizce

Profesyonel Üyelikler

İstanbul Barosu, 2018

Avukat

Büşra Öksüm

 

Büşra Öksüm perakende ve mağazacılık alanlarında faaliyet gösteren müvekkil şirketlerimize Ticaret ve Şirketler Hukuku, Borçlar Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Kat Mülkiyeti Hukuku ve Tüketici Hukuku ilişkilerinden kaynaklanan hukuki uyuşmazlıkların yürütülmesi konusunda ve hukuki anlaşmazlıklar ile davalar alanlarında hukuki danışmanlık vermektedir.

Eğitim

İstanbul Ticaret Üniversitesi, 2016 yılı, Hukuk Fakültesi

Yabancı Dil

İngilizce, Arapça

Profesyonel Üyelikler

İstanbul Barosu, 2016

Mali İşler Yöneticisi

Mehmet İnan

 

Mehmet İnan, ofisimiz mali ilişkiler yönetimi ve icra edilmesi konusunda ekibimizin bir parçası olup, seneleri aşkın tecrübesiyle müvekkillerimiz ve irtibat kişileri ile ofisimiz ilişkilerinin yönetilmesinde başrol oynamaktadır.  

Eğitim

Marmara Üniversitesi, 1986, İktisat Fakültesi

Asistan

Esra Pelit

 

Esra Pelit, perakende ve mağazacılık sektöründe faaliyet gösteren müvekkillerimize hizmet veren departmanımızın hazırladıkları raporlarının güncelliğinin sağlanması ve sair hususlarında destek sağlamak üzere hizmet vermektedir.

Asistan

Elif Akdinç

 

Elif Akdinç, ofisimiz müvekkillerinin farklı şehirlerde temsil gerektiren hususlarının organize edilmesi işlemleri başta olmak üzere bir çok idari işlemlerin yerine getirilmesi konusunda destek sağlamaktadır.

Asistan

Bahar Doğan

 

Bahar Doğan, ofisimizin idari işlemlerinin yerine getirilmesi konusunda ofisimiz avukatlarına destek sağlamakla birlikte, ofisimizin iç işleyişinde önemli rol oynayan otomasyon sistemimizin işleyişinde veri girişini sağlamaktadır.